Hnojiva

Cererit

hnojivo Cererit  je bezchloridové npk hnojivo se stopovými prvky určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin. Cererit je univerzální zahradní  hnojivo se základními prvky NPK. Hnojiva Cererit se používají při jarní přípravě půdy před setím a sázením rostlin, dále pro přihnojování během vegetace.

NPK

NPK 10-10-10
NPK 12-12-12
NPK 15-15-15

vícesložkové hnojivo, obsahuje dusík, fosfor a draslík, lehce přijatelné pro rostliny. Používá se především k základnímu hnojení (na jaře před setím nebo výsadbou, resp. před zahájením vegetace) a případně i k přihnojování během vegetace. Je vhodný při vysokých požadavcích plodin a kultur na dusík a fosfor.

Ledek vápenatý

je vhodný tam, kde chceme rychle podpořit růst rostlin. Na lehkých půdách používáme v několika dávkách je určený k používání v průběhu vegetace rostlin (na list). K jeho rozpouštění stačí vzdušná vlhkost, na kyselých půdách vytváří lepší podmínky. Ledek je také k rychlému posílení porostů, zeslabených přezimováním, chorobami a škůdci. Převážně jím hnojíme během vegetace.

Ledek amonný

používá se před setím i v době vegetace, vniká po rozházení rychle do půdy a je k dispozici rostlinám i za méně příznivých podmínek.

Močovina

lze úspěšně použít ke hnojení trávníků, jež se dělá po seči, je třeba dbát na pečlivé dávkování. Je nejkoncentrovanější dusíkaté hnojivo, proto je obtížné ji rovnoměrně rozházet. Doporučuje se zejména pro zahradní plodiny s vyššími nároky na dusík.

Síran draselný

nejvhodnější doba hnojení je při přípravě půdy před setím, nemá vedlejší negativní účinky, obsahuje síru, která je rovněž jedním ze základních biogenních prvků (živin) a je pro mnohé zeleniny, jako brukvovité, cibuloviny ... velmi vhodné. Použití je omezeno jen na nejnáročnější rostliny, jako vinná réva, květák, a ostatní náročnější košťáloviny, rané brambory, cibule, česnek, kmín a ostatní siličnaté rostliny, intenzívně pěstované ovocné stromy, keře a květiny, působí velmi příznivě na výnos, jakost plodů, barvu květů a  květin a na dobrý zdravotní stav rostlin.

Síran amonný

Dolomitický vápenec

Draselná sůl

Superfosfát

Kravský hnůj

Harca s.r.o. - Jarohněvice 431, Dubňany | IČ: 02839806 | Spisová značka: C 82686 vedená u Krajského soudu v Brně

+420 774 295 668 | +420 774 339 778 | stavebninyharca@seznam.cz

O cookies

Pondělí - Pátek: 7:00 - 16:00 | Sobota: 8:00 - 11:00
local_post_office stavebninyharca@seznam.cz   phone +420 774 295 668   phone +420 774 339 778   facebook